HS2022


ÖZELLİKLER- AVANTAJLAR

 • Minimum arka plan, düşük su kirliliği sağlamak ve ultra yüksek vakum saflığı için tamamen paslanmaz çelik ve metal conta konstrüksiyonu uçuş tüpü.
 • Uçuş tüpü aracılığıyla yüksek hassasiyetli kaynaktan geniş dinamik aralık toplayıcılarına üstün iyon aktarımı için gerçek diferansiyel pompalama.
 • Kütle aralığı 2 ila 96 amu – yaygın olarak ölçülen H2, N2, NO, N2O, O2, CO, CO2, SO ve SO2 gazlarındaki hafif kararlı izotopların analizi için uygundur.
 • Birbirine yakın kütlelerin 28,29,30 ila 64,65,66 eşzamanlı olarak toplayıcı ayarlaması olmadan toplanması için evrensel Faraday üçlü toplayıcılar. Hidrojen yolunda m / z 3 için ek tek Faraday toplayıcı ve yüksek kazançlı amplifikatörler.
 • Yazılım üzerinden istenilen kollektör kombinasyonunun seçimi.
 • Geniş dinamik aralıklı amplifikatörler ve yüksek hassasiyetli kaynak, çok çeşitli örnek boyutlarının ölçülebilmesini sağlar.
 • Aynı yarıçap sektörüyle normal geometrinin iki katı dağılımla gerçek stigmatik odaklanma sağlamak için asimetrik genişletilmiş geometri.
 • Etkili 21 cm yarıçaplı dağılım ve çift yönlü odaklanma sağlayan 11 cm yarıçaplı manyetik sektör ile 120 ° genişletilmiş geometri. Bu, m / z 3 <1 ppm’de bir bolluk hassasiyetini sağlar ve bu da D / H kollektörüne helyum “kuyruklanmasını” ortadan kaldırır.
 • İyon / molekül etkileşimlerini azaltmak için geleneksel genişletilmiş geometriden daha kısa yol uzunluğu ve böylece analizör aracılığıyla %100 aktarım ve CO2 için <850 molekül / iyon sürekli akış modunda bir duyarlılık sağlar.
 • Üç portlu referans gaz enjeksiyon sistemi Referans gaz darbelerinin boyutu, tipi ve konumu yazılım kontrolü altındadır.
 • Veri toplama sistemi, tüm sinyal seviyelerinde kiriş istatistiksel gürültü tabanının altında sıfır ölü zaman ve niceleme ile entegre dilimler üreten oldukça kararlı ve doğrusal yüksek frekans dönüştürücüler kullanır.

UYGULAMALAR

Sercon’nun izotop oranı kütle spektrometresi (IRMS) sistemleri geniş bir uygulama alanında çözüm sunar. Hayvanların göçünden atmosfer bilimlerine, nefes testinden biyoarkeolojiye, insan fizyolojisinden hidrokarbon araştırmalarına, habitat değişikliğinden balın saflaştırılmasına, trofik seviyelerden gazların izini sürmek için dünyanın farklı ülkelerinden ve farklı disiplinlerindeki araştırmacılar Sercon’un çözümlerini tercih etmektedir. Aşağıdaki uygulama notları bunlardan birkaçını göstermektedir. Burada gösterilmeyen bir uygulama için ihtiyacınız oluşursa, araştırma gereksinimlerinizi görüşmek için lütfen iletişime geçin.

 • JEOLOJİ

EA-IRMS kullanarak Küçük Karbonat Numunelerinin (10-90µg) Sürekli Akış İzotopik Analizi

EA-IRMS veya G Hazırlama Ünitesi Kullanılarak Küçük Karbonat Numunelerinin (10-90µg) Sürekli Akış İzotopik Analizi

18O lazer ablasyonu yoluyla diatom silika analizi -IRMS ve değiştirilebilir oksijeni gidermek için ilgili yöntemler

Sürekli akış IRMS analizi yoluyla tortu numunelerindeki izotop oranlarının ölçülmesinin yanı sıra karbonat konsantrasyonunun nicelendirilmesi

 • GIDA

δ15N Verisi ile  Geleneksel Olarak Yetiştirilen Ürünlerle Organik Domates İkamesinin Tespiti

Dahili İzotopik Standardın δ13C Analizini Kullanarak Otantik Palmiye Şekerine Kamış Şekerinin Eklenmesini Tespit Etme

Birinci Sınıf Uzun Taneli Pirincin Coğrafi Kökenini Belirlemek İçin İzotopik ve Elementel Analiz Uygulaması

Balın yetişkinliğini tespit etmek- LC-I ile δ13C analizi

Yetiştirme, arazi ve organik gübre türüne göre farklılık gösteren karbon, nitrojen ve kükürt kararlı izotop bileşimlerini ölçerek Ginseng özgünlük testi

 • ÇEVRESEL

Güney Okyanusu Planktonik Türlerinin Sercon EA-IRMS Kullanılarak Analizi ve EA-IRMS ile Eşzamanlı NCS Analizi

Wolfson saha laboratuvarında topraktaki karbon dengelerinin ve sera gazı akışlarının ölçülmesi

Nitratta δ15N ve δ18O Kullanılarak Tarım Havzasında Nitrat Kaynaklarının ve Döngüselliğinin Belirlenmesi

Termal oksidasyon kullanarak yüzey sularının δ13C (çözünmüş organik karbon) ölçümleri için algılama sınırlarında bir atılım

Lazer Ablasyon ile ağaç halkalarındaki kararlı izotoplar – Yanma – GCIRMS

Sercon ve Teledyne Cetac ile ağaç halkaları ve yapraklarındaki çoklu kararlı izotopların ölçümü

Pirojenik organik maddenin fotooksidasyonunun topraktan CO2 emisyonları üzerindeki etkisi

Soyu Tükenmiş Memeli Saç Analizi

 • NESEF TESTİ

L-Karnitinin hafif kilolu kişilerde yağ oksidasyonu, protein döngüsü ve vücut kompozisyonu üzerindeki etkisinin değerlendirilmesi

ABCA2 Nefes Testi ile Değerlendirilen Mitokondriyal Disfonksiyon ve Alkolsüz Yağlı Karaciğer Hastalığı Olan Hastalarda Karaciğer Fibrozu ile İlişkisi

Basit Bir Non-invaziv Nefes Testi ile Mide Boşalmasının İzlenmesi

ABCA2 ile Helicobacter Pylori tespiti

YAZILIM

Sercon Calisto yazılım ile tüm sistemin tamamen kontrolü ve veri işleme

İyi laboratuvar uygulamalarına (GLP) uymak için numune analiz protokollerinin saklanmasına izin verme

Düşük kullanım dönemlerinde sarf malzemesi ömrünü korumak için bekleme modu

Örnek gereksinimlerini karşılamak için yazılım kontrollü oksijen enjeksiyonu, böylece sarf malzemelerinin ömrünü korunması

Sistem bilgisayarından laboratuvar sunucusuna veya internete dosya içi içe / dışa aktarma olanağı (yazılımın hızlı güncellenmesine veya ortak elektronik tablo paketlerine aktarılmasına olanak tanır)

BROŞÜR

VIDEO