HAKKIMIZDA


ŞİRKET PROFİLİ

LİTA, 2014 yılında analiz ve ölçüm cihazları, laboratuvar ve proses ekipmanları alanlarında uzun yıllar tecrübeye sahip, bilgili bir ekip tarafından kurulmuştur.

Analiz ve ölçüm cihazları kurum ve kuruluşlar için önemli yatırımlardır. İlk alım maliyeti, elde edilen verilerin doğru ve güvenilir olması, ürünlerin uzun dönem ve kesintisiz veri üretmesi, sarf, yıllık bakım ve servis maliyetlerinin makul olması yapılan yatırımın verimliliğini arttırmaktadır.

Ülkemiz, analitik cihaz sektöründe maalesef %100 dışa bağımlıdır. Katma değerli ürünlerin verimli kullanılması ülke ekonomimiz için kıymetli bir katkıdır. Lita bu konuda yüksek hassasiyete sahiptir ve sağladığı çözümlerin uzun yıllar ve yüksek performans ile kullanılmasını temel hedef olarak belirlemiştir. Bu temel hedefe ulaşmak için Lita,

Laboratuvar analiz ve ölçüm cihazları alanında, güncel teknolojiyi takip etmeyi ve çözümlerin ülkemize kazandırılmasını sağlamayı

Müşteriler ile doğru iletişim kurmayı, ihtiyaçlarını iyi anlamayı ve kesinlikle ihtiyaçlarına yönelik en uygun çözümü sunmayı

Sağladığı ürünün, doğru bir şekilde kullanılması için, üreticinin tavsiye ettiği kullanıcı eğitimi protokollerini eksiksiz gerçekleştirmeyi

Müşterilerine; ürüne dair (sarf, arızalı parça, eğitim, OQPQ vb. testler.) bilgileri eksiksiz, doğru, zamanında ve makul maliyetlerde teslim etmeyi taahhüt etmektedir.
 • Şirket Değerleri

  Teknoloji
  Güncel ve optimum teknolojiyi sunmak, yenilikçi çözümlere açık olmak.
  Süreklilik
  Önerilen çözümlerin optimum performans ile sürekli kullanılması sağlamak.
  Sürdürülebilir Destek
  Servis ve uygulama ekibinin yetkinliğini yeterli ve güncel tutmak, bu sayede optimum ve sürekli teknik destek sağlamak
  Takım Çalışması
  Müşteriler ile ilk görüşmeden itibaren yan yana olmak, birlikte ve yakın çalışmak
  Açık İletişim
  Optimum çözümü sunmak için açık iletişim kurmak. Rekabette avantaj sağlayacak eksik veya yanlış bilgi vermemek
  Müşteri Odaklı
  Müşterileri iyi dinlemek ve anlamak, problemleri ve ihtiyaçları hatasız belirlemek

 • Kalite

  Müşterilerimize özel çözümleri hızlı, verimli ve sürekli sağlamaya odaklanıyoruz.
  İlk görüşmeden itibaren; yalın, yoğun ve açık iletişim ile yüksek kaliteli ürünleri mükemmel teknik destek ve karşılıklı güven ile sağlamak temek kalite hedefimizdir. Böylece müşterilerimizle uzun vadeli ilişkiler geliştirir ve sürdürürüz.
  Sürekli iyileştirme ve güncel kalma hedefimizi çözüm ortaklarımızı (tedarikçilerimizi) özenle, çok yönlü ve derin incelemeyle ve uzun dönem ortak çalışmayı hedef alarak seçeriz. Bu sayede sağladığımız analiz cihazlarının ve laboratuvar ekipmanlarının kalitesinden emin oluruz.
  Müşterilerimiz kurduğumuz yalın, yoğun ve açık iletişimi çözüm ortaklarımızla da devam ettiririz ve bu ortak çalışmada doğruluk ve güvenirliği sağlamak temel hedefimizdir.
  Çevreye özen göstermek ve hassas olmanın herkese fayda sağladığına inanıyoruz ve çevreye etkimizi azaltmak için çabalıyoruz.

 • Servis / Teknik Destek

  Güvenilir ve uzman bir ekiple sunacağımız eksiksiz teknik destek paketi, analiz cihazınızın veya laboratuvar ekipmanınızın sürekli ve optimum performans ile çalışmasını sağlayacaktır.

  LİTA’nın sağladığı teknik destekler
  Yeni cihaz veya ekipmanın tamamen üreticinin önerdiği protokolleri esas alarak kurulumu
  Arıza giderme
  QPQOQ ve raporlama
  Doğrulama (Validasyon) ve kalibrasyon hizmetleri
  Servis sözleşmeleri
  Önleyici bakımlar*
  Düzetici bakımlar
  Mevcut cihaz veya ekipmanın güncellenmesi/ yeni donanım entegrasyonu
  *Laboratuvar cihazlarınızın bakımı iki kategoriye ayrılır: önleyici ve düzeltici. Önleyici bakımın amacı, arıza ve hata olasılığını en aza indirmektir, böylece laboratuvar ekipmanı yatırımınızın geri dönüşünü en üst düzeye çıkarırsınız. Arızalar her zaman zahmetlidir ve öngörülemez. Bununla birlikte, yapılandırılmış ve düzenli bir bakım programı, arıza olasılığını azaltır ve sistem işletim maliyetlerini düşürür. Böyle bir bakım programı, minimum arıza süresi sağlar ve hayal kırıklıklarının da önüne geçilir.

  Önleyici bakım programı çeşitli faktörlere bağlıdır. Cihazın operasyonu için kullanılan yan periferiler (Örnek: Basınç regülatörü, PC vb.), laboratuvar koşulları vb. çevresel faktörler yer alır. LİTA, ihtiyaçlarınıza uygun önleyici bakım programı belirlemek için sizinle çalışır. Önleyici bakım programları, aşınmaya yatkın bileşenlerin revizyonu veya değiştirilmesi, sistemin temizlenmesi ve ardından işlevsellik testleri ile eksiksiz bir teknik değerlendirme yoluyla geliştirilir. LİTA süreç sonunda kalite sistemine uygun, servis raporu ve doğrulama / kalibrasyon raporları vb. belgeleri hazırlar ve teslim eder.

  SERVİS TALEBİ
  Arıza veya bakım ihtiyacı halinde lütfen iletişim formu doldurunuz. Sorunu en kısa sürede çözmek için elimizden geleni yapacağız.

  BAKIM TALEBİ
  Önleyici bakım, daha maliyetli onarım ihtiyacını önlemek için gereklidir.

  Sizlere özel servis sözleşmesi programları sunuyoruz.

  Bakım ziyareti için randevu almak isterseniz, lütfen iletişim formu doldurun, en kısa sürede sizinle iletişime geçeceğiz.

 • Uygulama Desteği

  Lita, uygulamanız size özel olsa dahi desteklemeye hazırdır.

  Uygulama destek birimi; ilgili cihaz veya laboratuvar ekipmanına ilişkin yazılım ve uygulamaya dair teknik bilgi ve gerekli eğitimi çözüm ortaklarından alarak IQOQ, kurulum ve doğrulama çalışmalarına yönelik sertifikasyonlara sahiptir.

  Çözüm ortaklarımız ile sürekli iletişim ekibin bilgilerini güncel tutmaktadır.

  Ayrıca, uygulama destek birimi, ihtiyaca yönelik en uygun çözümün belirlenmesi için tavsiye vermenin yanı sıra uygulamanın gösterilmesi için demo çalışmaları da önermektedir.

  Lita uygulama destek birimi, düzenli demo çalışmaları ve seminerler düzenlemektedir. Sizleri bu çalışmalara davet ediyoruz.

  Uygulamalarınıza özel fizibilite çalışmaları, testler ve hedeflenen performans kriterlerine ulaşmak için analiz prosedürlerinin optimizasyonu uygulama destek birimimizce sağlanmaktadır.

  Servis ve uygulama destek ekibimiz firmamızdan sağladığınız bir ekipmanı yerinde kurar veya mevcut sisteminizin güncellemesini yapar. Kurulumun ardından kullanıcı ve uygulama eğitimi, müşteri tarafından belirlenen ihtiyaçlara göre düzenlenir

  Destek ekibimiz, doğrulama ve performans yeterlilik protokollerini geliştirme ve uygulama kapasitesine sahiptir. Ekibimizce uygulanan ilgili protokoller raporlarla belgelenir.

  Sağladığımız destekler:

  Kurulum
  Tanıtım (Demo)
  Uygulamaya yönelik özel eğitimler
  Teknik destek
  IQ/OQ/PQ, doğrulama, kalibrasyon vb. protokoller
  Seminerler
  Uzaktan destek

  UYGULAMA DESTEK TALEBİ

  İhtiyacınız olan uygulama desteği için ekibimiz hazırdır

  Ekibimiz sağladığımız cihaz veya ekipmanın yazılım ve uygulamaları hakkında teknik bilgiye sahiptir

  Destek birimimiz çözüm ortaklarımızla sürekli iletişim halinde ve tüm güncellemelerden haberdar.

  Ekibimiz, IQOQPQ, kurulum, doğrulama, kalibrasyon vb. protokollerini uygulama için gerekli sertifikaları bulunmaktadır.

  Uygulamanızı optimize etmek için desteğe mi ihtiyacınız var?

  Aşağıdaki iletişim formunu kullanın veya ofisimizi arayın.

00

Yıldır iş başındayız

00

Farklı uygulama

00

Çözüm ortağı